Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Program Szkoły Promującej Zdrowie

Plan działań w oparciu o program Szkoły Promującej Zdrowie na rok szkolny 2022/2023

Raport roczny Szkoły Promującej Zdrowie 2019/2020

Raport roczny Szkoły Promującej Zdrowie 2020/2021

Raport roczny Szkoły Promującej Zdrowie 2021/2022

Raport podsumowujący

 Raport roczny Szkoły Promującej Zdrowie 2022/2023

Koncepcja i założenia Szkoły Promującej Zdrowie

Zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie

 

 Działania na rzecz promocji zdrowia:

Owoce nie są nudne!!!

W ramach promocji zdrowia i zdrowego stylu życia prowadzone są działania, w ramach których uczniowie zachęcają wszystkich do zdrowego odżywiania. Klasa IV udowodniła, że owoce wcale nie są nudne!!! Na zajęciach języka angielskiego czwartoklasiści uczestniczyli w projekcie: Be creative with fruits!, pokazując, w jaki sposób można zachęcić innych do zjadania codziennej porcji owoców!

 

 

List do przyjaciela

List do przyjaciela przekonujący go o zaletach właściwego odżywania i aktywności fizycznej. 

I miejsce w konkursie zajął Fabian Miętkiewicz z klasy IV

Wyróżnienia otrzymały: Teresa Bureta, Amelia Rzekęć, Joanna Paulińska z klasy V

 

 Kolorowy tydzień

Od 23 do 27 stycznia 2023r. przeprowadziliśmy akcję pt." Kolorowy Tydzień "
Poniedziałek - Pomarańczowy Poniedziałek
Wtorek - Zielony Wtorek
Środa - Czerwona Środa
Czwartek - Fioletowy Czwartek
Piątek - Żółty Piątek
W trakcie tego tygodnia codziennie zamiast niezdrowych chipsów i słodkich batoników uczniowie spożywali owoce i warzywa w danym kolorze oraz kolor ubrania był odpowiedni do danego dnia.
 
 
Nasza szkolna książka kucharska pt.„Sekrety kulinarne naszej szkoły” 

Wszystkich, którzy chcieliby zjeść smaczny i zdrowy posiłek zachęcamy do sięgnięcia po przepisy zawarte w naszej KSIĄŻCE KUCHARSKIEJ! Można tu znaleźć propozycje zup, drugich dań, sałatek a także napojów i deserów, które zostały zebrane wśród uczniów klas I-VIII. Głównym celem przedsięwzięcia było  poszerzenie świadomości dzieci i rodziców w zakresie zdrowego odżywiania oraz poznanie i wdrażanie przepisów ze zdrowym żywieniem do codziennej diety. 

 

Zdrowie na talerzu!

Uczniowie klasy II przynieśli potrzebne produkty do zrobienia pysznych i zdrowych kanapek. Zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu tych kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały wyobraźnię, kreatywność oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków .

 

 

Przedstawienia klasowe pt. "Zdrowy styl życia"

 

Aktywne przerwy

 

 

Europejski Tydzień Sportu