28 października uczniowie klasy III wraz z rodzicami i wychowawcą byli w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Oglądali balet w II aktach na podstawie baśni Hansa Christiana Andresena. Balet to trudna sztuka przez wielkie „S” a mimo to, uczniowie byli bardzo zainteresowani przekazem.

Przekraczając próg teatru dzieci miały niepowtarzalną możliwość zawieszenia otaczającej je rzeczywistości i wejścia do udawanego świata, w którym wszystko jest możliwe. Z rozwijającą wyobraźnię fabułą i intrygującymi bohaterami, balet okazał się wyspecjalizowaną formą sztuki, która zaciekawiła nawet najmłodszych odbiorców , którzy po raz pierwszy zetknęli się z taką formą przekazu. To tu uczniowie  mieli niepowtarzalną szansę spotkać, usłyszeć i przeżyć baśń, którą wcześniej czytali. Spektakl, który oglądali  specjalnie zaplanowany był w ten sposób, by sprzyjać skupieniu uwagi. Trwał  90 minut z przerwą między aktami, w tle znajdowały  się barwne, ciekawe rekwizyty, grze aktorów towarzyszyła energiczna muzyka i ruch. Wobec tego balet budował umiejętność skupienia uwagi, co przyda się w przyszłości.

Obserwowanie emocji rysujących się podczas spektaklu na twarzy uczniów dało obraz tego, co działo się  w ich dziecięcym wnętrzu. Na podstawie reakcji mogę stwierdzić, że dzieci ( ich rodzice również) byli pod wrażeniem. Dodatkowym atutem był rewelacyjny gmach teatru, który też wzbudził wiele emocji i ekscytacji.

Należy również wspomnieć o rzeczy niemniej istotnej a mianowicie o czasie, który rodzice spędzili z dziećmi. SAME PLUSY. Wszyscy byli tak zadowoleni, że już zaczęliśmy planować kolejne wydarzenie.

Organizator-Iwona Walęńska