Na sportowo, językowo i zdrowo.
Podczas Europejskiego Dnia Języków i Europejskiego Tygodnia sportu na lekcjach wychowania fizycznego oraz podczas przerw międzylekcyjnych odbywały się konkurencje sportowe:
1. Turniej w piłkarzyki ręczne
2. Turniej klas w unihokeja
3. Biegi przełajowe z przeszkodami na czas
4. Skok przez dużą skakankę – rywalizacja klas
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie. Gratulujemy Wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwania sportowe!

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na sobowtóra sławnej osoby z wybranego przez siebie kraju. Odwiedzili nas sławni piłkarze, piosenkarze i malarze. Swoją obecnością zaszczycił nas również prezydent Andrzej Duda (Bartosz Hundt klasa VIII) oraz Królowa Elżbieta II (Izabela Rutkowska kl. VI).
Po występie, uczniowie - w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: European Day of Languages Festiwal, wzięli udział w Quizie. Przed wejściem zostały rozdane uczniom karteczki z numerami od 1-15: tak zostały ponumerowane pytania w Quizie. Później, osoby, które posiadały kartkę z numerkiem podchodziły do osoby prowadzącej i odpowiadały na pytania. Quiz przebiegł w radosnej i miłej atmosferze, kto nie znał odpowiedzi, mógł skonsultować się z wszystkimi uczestnikami. Uczniowie odpowiedzieli na wszystkie pytania! W grupie siła!

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: European Day of Languages Festiwal, najmłodsi uczniowie klas 1-3 zostali zapoznani ze słynnymi budowlami Europy.
Uczniowie musieli ułożyć puzzle, na których umieszczone były budowle z krajów europejskich. Po ułożeniu obrazków, dzięki źródłom internetowym, najmłodsi mogli obejrzeć słynne budowle w rzeczywistości. Następnie, w ramach konkursu na grafikę budowli wykonaną metodą wyklejanki, najmłodsi wykonali prace projektowe.
Ponadto, uczniowie poznali ciekawostki na temat różnych krajów oraz uczyli się zwrotów grzecznościowych w różnych językach.

Aniela Naumiuk
Agnieszka Nowicka