19 kwietnia 2023 roku społeczność naszej szkoły, włączając się w akcję Żonkile, upamiętniła 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Organizatorem corocznego społeczno-edukacyjnego wydarzenia jest  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych pamięci o powstaniu  w getcie, które było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas drugiej wojny światowej.  Najmłodsi wysłuchali opowiadania „Było - nie ma - jest” Katarzyny Jackowskiej-Enemuo,  klasy IV – VI poznały treść opowiadania Katarzyny Ryrych „Takich dwóch jak nas trzech”,  natomiast najstarsi obejrzeli animację „Zdążyć przed Panem Bogiem”, przygotowaną na podstawie reportażu autorstwa Hanny Krall. Na koniec wszyscy  wykonali  symbole pamięci, czyli żółte żonkile.

Joanna Gryl