W dniu 1 marca uczniowie klas V-VII wzięli udział w programie rekomendowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z zakresu profilaktyki alkoholowej (oraz innych substancji psychoaktywnych) autorstwa Krzysztofa Wojcieszka pt. „DEBATA”.  Głównym zadaniem programu  jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy abstynencji. Spotkanie poprowadzone przez psycholog, panią Katarzynę Jankowską z Centrum Profilaktyki  EKSPERT  pozwoliło naszej młodzieży uzupełnić  wiedzę  o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiany błędnych przekonań normatywnych, kształtować normy i wartości społeczne, osłabić siłę presji rówieśniczej i środowiska dorosłych a także promować  zdrowy styl życia.

O tym ,że warsztaty się udały, świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci po skończonych zajęciach oraz słowa: „(…) było super!”

Wioletta Żak