„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

Na które warto poznać odpowiedzi…”

1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. W sali gimnastycznej licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele rodziców. Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, przywitała dyrektor szkoły- Pani Małgorzata Rychert. Ciepłe słowa skierowała również do uczniów i nauczycieli Pani Renata Młynarczyk Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin.

Nie zabrakło również informacji związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. To bardzo ważne, by właśnie w takiej chwili przypomnieć o ludziach, którzy za Polskę przelali krew i zaznaczyć, że ich trud nie był daremny.

Po zakończeniu uroczystości, nastąpiło otwarcie nowej bieżni i pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.