W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia mają być prowadzone w ciekawy sposób, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwoju zainteresowań.

W ramach „Laboratoriów Przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe warte 60 000zł!!!

Wsparcie finansowe pozwoliło szkole zakupić wyposażenie techniczne potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia programistycznego i projektowego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, jak również stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, ucząc jednocześnie dzieci i młodzież pracy zespołowej.

W ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości szkoła otrzymała:

Wyposażenie pracowni technicznej, w skład której wchodzą: stół warsztatowy dla uczniów,  imadło ślusarskie z kowadłem przytwierdzane do stołu, zestawy narzędzi dla ucznia oraz nauczyciela, pojemniki na wkręty, bity, gwoździe, śruby z dodatkowymi haczykami, piła ramowa do drewna i metalu, wyrzynarki stołowej do drewna, wiertarko - wkrętarkę akumulatorową z zestawami wierteł do drewna i metalu. Do pracowni trafiły również mierniki uniwersalne, lutownica, bezprzewodowe pistolety do kleju wraz z wkładami, nożyce do blach, ręczne piłki do drewna, kleje, fartuch wraz z goglami ochronnymi.

Wyposażenie pracowni informatycznej: drukarka 3D, laptop,  zestaw długopisów 3D, wizualizer, Klocki Gigo do programowania.

Wyposażenie pracowni przyrodniczej: mikroskopy dla uczniów oraz mikroskop z kamerą dla nauczyciela, teleskop, Modułowe Pracownie Przyrodnicze – moduł powietrze, lupy

Dodatkowy sprzęt i materiały otrzymane w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości to: oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów, oświetlenie do projekcji filmów, czy robienia zdjęć, aparat fotograficzny, kamera, statywy do aparatu i kamery, gimbal, mikrofon kierunkowy, mobilny Green Screen.

 

 

ROK SZKOLNY 2023/2024

Uczniowie naszej szkoły na wielu lekcjach wykorzystują zakupiony sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości
W grudniu klasy I i III wykonywały ozdoby świąteczne za pomocą długopisów 3D, klasa II wykorzystywała ekran multimedialny na lekcjach matematyki.
W styczniu klasa VII wyznaczała prędkość przemieszczania się.
Zapraszamy do oglądania!
 

Doświadczenia fizyczne w klasie siódmej i ósmej z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

 

 

Lekcje techniki i obróbka drewna. Klasa piąta wykonywała drewniane pudełka i wykazała się dużą kreatywnością

 

 

Język angielski i stopniowanie przymiotników w klasie piątej.

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

Uczniowie naszej szkoły w pierwszych dniach nauki zapoznali się z nowym sprzętem, zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Na wielu przedmiotach rozwijali praktyczne, techniczne a także językowe umiejętności. To był czas nauki przez zabawę. Zobaczcie sami:

 

Październikowe lekcje w Laboratorium Przyszłości:

 

Listopad 

Zakupiony sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości sprawia, że lekcje: edukacji przyrodniczej, edukacji polonistycznej, języka polskiego, fizyki, informatyki, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, wychowania fizycznego są jeszcze bardziej interesujące i wartościowe!
 
 
 
 

 Grudniowe zajęcia z wykorzystaniem sprzętu z Laboratorium Przyszłości

 

Styczeń w Laboratorium Przyszłości!

 

Projekt "Pan Tadeusz" wykonany przez klasę VIII A.  Podsumowanie pracy z lekturą i wykorzystanie green screena.

 

Język angielski z Laboratorium Przyszłości - luty 2023 rok

Przedmioty zakupione w ramach programu Laboratorium Przyszłości mają wiele zastosowań. W lutym uczniowie klasy VII na lekcji języka angielskiego po kształcie rozpoznawali przedmioty i wnioskowali temat lekcji. Szukali tłumaczenia wyrazów i zapisywali je na tablicy. Mierzyli długość skoków i zapisywali je na tablicy, określając miary po angielsku. Wybierali najdłuższy skok. Zwycięzcą okazał się Krzysiu, który wcielił się w rolę sławnego sportowca. Pozostali przeprowadzali z nim wywiad pytając, co powinni robić, aby osiągać takie wyniki (ćwiczyli czasownik modalny should/shouldn't). Później to sportowiec opowiadał o zdrowych nawykach (tutaj znowu should/shouldn't) i zachęcał do aktywności i regularnych badań.

 

Święto Liczby Pi - marzec 2023 rok

Uczniowie klasy V i VIIIb podczas lekcji matematyki uczcili święto Ludolfiny.
Klasa V wykonywała działania na ułamkach dziesiętnych, poznała ciekawostki o liczbie Pi a następnie tworzyła liczbę Pi za pomocą długopisów 3D. #LaboratoriumPrzyszłości
Klasa VIIIb wykonywała zadania z matematycznego Escape Book. Była to świetna powtórka do egzaminu!
 
 
Kwiecień 2023 rok - lekcja geografii
Uczniowie klasy VI podczas omawiania tematu Francja- przykład gospodarki XXI wieku
wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości
 
 
 
Maj 2023 rok
W maju uczniowie naszej szkoły wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości na różnych przedmiotach oraz do fotografowania i filmowania imprez szkolnych i środowiskowych!
 
 
Bezpieczne wakacje - Czerwiec 2023 rok
W czerwcu sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości wykorzystywanych był podczas Tygodnia Bezpieczeństwa i Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023.