W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia mają być prowadzone w ciekawy sposób, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwoju zainteresowań.

W ramach „Laboratoriów Przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe warte 60 000zł!!!

Wsparcie finansowe pozwoliło szkole zakupić wyposażenie techniczne potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia programistycznego i projektowego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, jak również stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, ucząc jednocześnie dzieci i młodzież pracy zespołowej.

W ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości szkoła otrzymała:

Wyposażenie pracowni technicznej, w skład której wchodzą: stół warsztatowy dla uczniów,  imadło ślusarskie z kowadłem przytwierdzane do stołu, zestawy narzędzi dla ucznia oraz nauczyciela, pojemniki na wkręty, bity, gwoździe, śruby z dodatkowymi haczykami, piła ramowa do drewna i metalu, wyrzynarki stołowej do drewna, wiertarko - wkrętarkę akumulatorową z zestawami wierteł do drewna i metalu. Do pracowni trafiły również mierniki uniwersalne, lutownica, bezprzewodowe pistolety do kleju wraz z wkładami, nożyce do blach, ręczne piłki do drewna, kleje, fartuch wraz z goglami ochronnymi.

Wyposażenie pracowni informatycznej: drukarka 3D, laptop,  zestaw długopisów 3D, wizualizer, Klocki Gigo do programowania.

Wyposażenie pracowni przyrodniczej: mikroskopy dla uczniów oraz mikroskop z kamerą dla nauczyciela, teleskop, Modułowe Pracownie Przyrodnicze – moduł powietrze, lupy

Dodatkowy sprzęt i materiały otrzymane w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości to: oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów, oświetlenie do projekcji filmów, czy robienia zdjęć, aparat fotograficzny, kamera, statywy do aparatu i kamery, gimbal, mikrofon kierunkowy, mobilny Green Screen.

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły w pierwszych dniach nauki zapoznali się z nowym sprzętem, zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Na wielu przedmiotach rozwijali praktyczne, techniczne a także językowe umiejętności. To był czas nauki przez zabawę. Zobaczcie sami:

 

Październikowe lekcje w Laboratorium Przyszłości: