Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zostały w szkole wykonane gazetki ścienne. Na wstępie uczniowie rozmawiali o języku ojczystym na podstawie prezentacji multimedialnej. Następnie uczniowie klas 1- 3 w tym dniu uczestniczyli w konkursach szkolnych polonistycznym i kaligrafii. Uczniowie klas 2-3 mieli za zadanie pięknie i kształtnie napisać wiersz Jana Brzechwy ,,Dziura w moście”, a uczniowie klas pierwszej napisać trzy zdania, ponieważ nie znają jeszcze wszystkich liter. W konkursie kaligrafii zwycięzcami zostali Julia Antczak kl. I, Nikola Nowicka kl. II , Kacper Szymański kl. III. Drugi konkurs polonistyczny dla klas 2-3 to uzupełnienie tekstu ortogramami, a klasa 1 miała za zadanie ułożyć osiem wyrazów z sylab. Mistrzem ortografii został w klasie 3 Kacper Szymański, który popełnił jeden błąd w tekście ortograficznym. W klasie II zwycięzcą został Marcel Kończak, który najmniej popełnił błędów ortograficznych. W klasie pierwszej wszystkie poprawnie wyrazy ułożyła z sylab Aleksandra Sołtys. Zadaniem wszystkich klas pamięciowe opanowanie wiersza ,,Mowa polska” Małgorzaty Strzałkowskiej, który wspólnie i oddzielnie deklamowali. Na długo zostanie w pamięci uczniów ten dzień, a szczególności zwycięzców, którzy otrzymają nagrody.

Ochotnicy z klas IV-VIII, wzięli udział w konkursie polonistycznym z poprawną polszczyzną. Szczęśliwie zwycięzcy znaleźli się w każdej klasie!

Regulaminy konkursów z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Konkurs polonistyczny