30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko wielkie wydarzenia, ale także pozytywne akcje. To przede wszystkim ludzie, którzy od 30 lat jednoczą się w tym szczególnym dniu, by pomagać innym, bez względu na wiek, kolor skóry, pochodzenie, czy miejsce zamieszkania.

Od samego początku Finał WOŚP odbywa w styczniu, więc Organizatorzy już po raz trzydziesty udowodnili, że zimno nie jest w stanie powstrzymać tych, którzy chcą czynić dobro. Tegoroczne warunki atmosferyczne jak i czas pandemii  były wyjątkowo niekorzystne i z tego powodu wiele Sztabów musiało odwołać swoje wydarzenia lub zrealizować je w innej formie.

Ale Sztabowi Szkoły Podstawowej w Lipiej Górze nie straszne były przeszkody…

Szefem sztabu tegorocznego Finału była Marta Nowak wraz z Organizatorami: Katarzyną Trzeciak-Dubert, Natalią Sieg.

Panie mogły liczyć także na wsparcie osób, które z pełnym zaangażowaniem również chciały nieść pomoc podczas 30 .Finału : Iwona Waleńska, Aniela Naumiuk, Michalina Nowak, Piotr Dubert,  Sylwia Michalska, Katarzyna Stefaniak , Małgorzata Rychert, Tomasz Śróda, Paweł Hajman, Agnieszka Frydrych. Pomimo rannego braku prądu oraz silnych wiatrów udało Nam się przeprowadzić wszystkie zamierzone działania i cele zaplanowane na ten dzień. Od godziny 15.00 nasi wolontariusze : Martyna, Maja, Joanna M., Joanna P. , Bartosz, Wojtek, Julia, Marta, Zosia, Weronika, Dobrawa, Błażej, Oliwia, Antosia, Teresa dzielnie wywiązywali się z powierzonych zadań.

Podczas finału można było wziąć udział w licytacjach prowadzonych przez Pana Pawła Hajmana, zakręcić kołem szczęścia, skosztować słodkości przygotowanych przez rodziców wolontariuszy oraz pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, której sponsorem była Spółdzielnia Arkadio z Szamocina. . Była również możliwość zakupienia pakietów, bonów upominkowych, voucherów i wielu , wielu innych atrakcji przekazanych przez darczyńców. Dużym zainteresowaniem dla przybyłych osób była też Fotobudka z gadżetami. Pani animatorka z Sali Zabaw Zuzulki wykonywała kreatywnie skręcone zwierzątka z baloników. Panowie Adam Wota i Grzegorzem Połczyński ze Stowarzyszenia FIAT 126 P uatrakcyjnili nam ten finał także prezentacją Fiatów oraz możliwością wykonania sobie zdjęcia z tymi oto ,, sławnymi" autami. Po finale odbyła się Operetka na Wesoło organizowana przez Szamociński Ośrodek Kultury.

Cieszymy się z tak wielkiej dobroczynności mieszkańców Gminy Szamocin i nie tylko… Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiarowane dary, za pomoc, za przybycie oraz wsparcie w akacji. Pomimo niskiej frekwencji  kwota, która udało Nam się wspólnie uzyskać była bardzo wysoka. Uzbieraliśmy 25 250,91 zł

Serdeczne podziękowania składamy również osobom dzięki, którym ten finał się odbył :

Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamocin- Eugeniuszowi Kucnerowi, Panu Dyrektorowi Szamocińskiego Ośrodka Kultury w Szamocinie- Dariuszowi Rybarczykowi oraz pracownikom Hali Nowa Concordia.

Na podziękowania zasługują także : uczniowie i rodzice Szkoły podstawowej w Lipiej Górze, Stowarzyszenie CHYBA MTB Szamocin, Klub Morsów Polarni Szamocin, Pani Dominka Gapińska Power Band Workout, sklepy i zakłady , w których przez pewien czas stały puszki naszego sztabu, właściciel Stacji Moya Pan Damian Kowalski, OSP KSRG Szamocin, Policja, która czuwała nad bezpieczeństwem wolontariuszy.

Wszystkim, za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY!

Sztab WOŚP Lipia Góra

Marta Nowak,