,,Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile
masz lat."
Renata Czajęcka

W październiku uczniowie klas I - III udali się do biblioteki mieszczącej się w Domu Kultury w Lipiej Górze.

Wycieczka miała na celu spotkanie z bibliotekarką i przybliżenie pracy bibliotekarza. Pani Ewa Burzyńska poprzez lekcję czytelniczą - przedstawiła dzieciom przygody Jaszczurki Czi Czi.
Dochód ze sprzedaży bajek o jaszczurce wspiera leczenie i rehabilitacje podopiecznych i działalność statutową Stowarzyszenia ,,Żar serca”.

Uczniowie obejrzeli również prace plastyczne lokalnej malarki Pani Krystyny Stachowiak. Jej obrazy prezentują pejzaże, martwą naturę, zwierzęta, a nawet ostatnio portrety. Wszystkie jej dzieła łączy idea miłości do życia i do sztuki.
Na koniec uczniowie zapisali się do biblioteki i wypożyczyli książki. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało kartę czytelnika, książkę ,,Pierwsze czytanki’’ i kostkę do złożenia.

Dziękujemy za miłe spotkanie!

Anna Sobczak
Marta Nowak