St. Patrick's Day

W dniu 19.03.2021 w naszej szkole obchodziliśmy dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie zapoznali się z historią św. Patryka, znaczeniem symboli, legendami związanymi z jego działalnością misyjną oraz tradycjami i zwyczajami panującymi po dziś dzień nie tylko na terenie Irlandii, ale także w innych krajach.

Nie zabrakło konkursów i nagród. Pierwsza część konkursowa dla klasy II polegała na zaprezentowaniu części garderoby Leprechaun’a. Ponadto, uczniowie klasy II musieli wykazać się umiejętnością współpracy, posługiwania się słownikiem internetowym, kodowania, rozwiązywania szyfrów i haseł, które ukryte były w kodach QR.

W konkursie: I’m a Leprechaun zwyciężył Witosław Kobus!

Mistrzem kodowania i zwycięzcą konkursu St. Patrick’s Day – hidden symbols został Kacper Szymański!

Klasy VII b, VI a, VI b, V rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach sprawdzających wiedzę na temat Irlandii, historii dnia św. Patryka oraz znaczenia symboli:

- I-sze miejsce w konkursie Kahoot Game Master została Sara Królak z klasy VI a; wyróżnienie otrzymała Lena Szulc z klasy VII b;

- I-sze miejsce w konkursie sprawdzającym jakość uważnego słuchania I’m an Active Listener został Bartosz Kemnitz z klasy VII b; wyróżnienie otrzymała Julia Latańska z klasy V;

- I-sze miejsce w konkursie St. Patrick’s Day – Escape Room została Sara Królak z klasy VI a; wyróżnienie otrzymała Magdalena Kamińska z klasy VII b.

Wszystkim uczniom dziękuję za aktywne uczestnictwo w zajęciach szkolnych poświęconych zagadnieniom kulturowym. Gratuluję też zwycięzcom konkursów!

Serdeczne podziękowania składam również Rodzicom uczniów klasy II, którzy wsparli swoje pociechy i pomogli uczniom w przygotowaniu się do konkursu😊

Agnieszka Nowicka